Türk Cumhuriyetlerinde Petrol Boru Hatları

Künye

Kitap Adı
Türk Cumhuriyetlerinde Petrol Boru Hatları
Derleme
Alaettin Yalçınkaya
ISBN
9789756947111
Basım
İstanbul, 1998
Sayfa Sayısı
293
Kategoriler
Uluslararası İlişkiler

Kitap Hakkında

Bilgi eksikliğinin yarattığı sorunlar, sadece beklenmedik gelişmelerle karşılaşma olasılığını güçlendirmiyor, aynı zamanda geleceği şekillendirme gücümüzde de büyük zaaflar ortaya çıkarıyor. Yeni bağımsızlığını kazanan toplumlar ne türden toplumlardır? Toplumsal yapılar nasıldır? Hangi halklardan oluşurlar? Ülkede hangi siyasal eğilimleri vardır? Bunlar neyi istemekte, amaçlamakta ya da savunmaktadır? Siyaset, iktisat, kültür alanında ileri gelen şahsiyetleri kimlerdir? Nasıl bir iktisadi bünyeleri vardır? Liderleri ve halkı Türkiye'ye nasıl bakmakta, ülkemiz hakkında ne düşünmektedir? Bu ve benzeri soruları doyurucu biçimde yanıtlamadan, bu ülkelere dönük güvenilir politikalar oluşturmak mümkün değildir.
Alaeddin Yalçınkaya'nın sayıca mütevazı uzmanı harekete geçirerek bize kazandırdığı elinizdeki kitap, ülkemizde, Asya'da Türk Cumhuriyetlerini izleyen ve araştıran bir camianın oluşmaya başladığını göstermesi bakımından sevindiricidir.
-İlter Turan-
Yazarlar : Andrey Fedyas, Andrey Stepanov, Bekir Günay, Büşra Ersanlı, Dinçer Taşçıkar, Giray Saynur Bozkurt, Halil Bal, İbrahim Kalkan, İlter Turan, İsmail Sosyal, Mensur Akgün, Nadir Devlet, Nesrin Sarıahmetoğlu, Nikolay Semichastny, Nurver Nureş, Sergei Ivanov, Sergey Guli, Timur Kocaoğlu, Vadim Dubnov, Vakhtang Shelia, Yolbars A. Kepbanov
Derleyen : Alaeddin Yalçınkaya

Detaylar

  • Türkçe -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 13.5 x 19.5 cm
  • Fiyatı: 28.- TL