Yansıtma 7-8

Künye

Kitap Adı
Yansıtma 7-8
Psikanaliz ve Projektif Testler
Yayın Yönetmeni
Tevfika İkiz
ISBN
2789785955931
Basım
Sayfa Sayısı
188
Kategoriler
Yansıtma

Kitap Hakkında

2004'ten bugüne kadar yayımlanan dergimizin 7-8. sayısını projektif testler alanında İstanbul'da düzenlenen önemli bir toplantıda sunulan metinlere ayırmış bulunmaktayız. Dünya Rorschach Derneği IRS'in 2005 yılında Barselona'da düzenlediği 18. Uluslararası Rorschach ve Projektif Metotlar Kongresi sırasında dernek içerisinde psikanalitik yönelimli çalışan Fransız, İtalyan, Belçika, Kanada ve Brezilya'lı meslektaşlar ile biraraya geldik.

Uluslararası bir dernek çatısı içerisinde çok değişik yaklaşımların var olduğu bilinciyle hareket eden grubumuz projektif testler alanında psikanalitik yönelimli çalışmaların gelişmesini, meslektaşlar arasında bilgi alışverişinin daha akıcı ve hızlı olmasını ve ortak çalışma alanı yaratabilmek için Uluslararası ve Avrupa "Projektif Yöntemler ve Psikanaliz" isimli ağı kurdu.

Ağın ilk toplantısının yapılması için seçilen şehir herkesin arzusuyla İstanbul oldu ve bizler Rorschach ve Projektif Testler Derneği olarak 20 Ocak 2007 tarihinde dergimizde metinlerini bulacağınız çok katılımlı geçen toplantımızı gerçekleştirdik. Bundan sonraki yıllarda da düzenli olarak ağı oluşturan üyelerin ülkelerinde gerçekleştirilecek oian toplantılarda klinik bulgular üzerinde karşılıklı çalışma ve yayın gerçekleştirilecek, ortak projeler yaparak psikanalizin gelişmesine yardımcı olunacaktır.

Dergideki yazılardan göreceğiniz üzere projektif testler tüm psikopatolojilerde veya organik rahatsızlıklarda olsun kişinin ruhsal işleyişini anlamayı hedeflemektedir. Okul, hastane, hapishane gibi değişik alanlarda klinik psikolog olarak çalışma projektif testler yoluyla farklı bir bakış açısı getirerek teşhise veya yönlendirmeye zemin hazırlayacaktır.


Detaylar

  • Türkçe -1. Hamur- Ciltsiz 18x27
  • Fiyatı: 23.- TL